Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam

Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam, Şişecam Düzcam’ın temperlenebilir ısı kontrol camıdır.
 
Avantajlar
  • Isı kontrolü ve enerji tasarrufu sağlar.
  • Isıtma giderlerini azaltır.
  • Şeffaflıktan ve doğal gün ışığından ödün vermez.
  • Mimari trendler doğrultusunda binalarda cam yüzeylerinin genişlemesi ve cam kalınlıklarının artması ile doğan emniyet ihtiyacını karşılar. Cam kırıldığı zaman keskin olmayan küçük parçalara ayrılarak yaralanma riskini ortadan kaldırır.
  • Cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları geciktirir.
  • Güneş ısısından maksimum fayda sağlar.
  • Pencere önlerinin kışın soğuk olmasını önler.
CE

Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam, Şişecam Düzcam’ın temperlenebilir ısı kontrol camıdır.

Akredite Isıcam Yetkili Üreticileri (IYÜ) tarafından Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam kullanılarak üretilen çift cam üniteleri, Isıcam S T ismiyle pazara sunulur.

Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam ile yapılan Isıcam S T, ısı kayıplarını sıradan çift cama göre %50 azaltır ve ısıtma giderlerinden tasarruf sağlar. Temperlenmiş ısı kontrol camı, tempersiz bir cama göre yaklaşık 5 kat daha dayanıklıdır.

Renkler

Temperlenebilir Low-E kaplama, renksiz düzcamın yanı sıra talep üzerine yeşil, füme, bronz ve mavi renkli camlar üzerine de uygulanabilir

Rezidans, ofis, otel, alışveriş merkezi, havalimanı, ticari binalar, çatı ışıklıkları ve kış bahçeleri gibi mekânlarda tercih edilen Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam, ısı kontrolü özelliği ile kullanıcılara konforlu yaşam alanları sağlar; temperlenebilme özelliği ile emniyet ihtiyacını karşılar. Şeffaflığın ve düşük yansıtmanın ön plana çıktığı projelerde tercih edilir

Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam, düzcam üzerine vakum ortamında elektron saçılma yöntemi ile ince bir metal/metaloksit tabakanın uygulanmasıyla elde edilen hat dışı kaplamalı camdır.

Performans Tabloları

Ürün Gün Işığı
(EN 410)
Güneş Enerjisi
(EN 410)
Isı Geçirgenlik Katsayısı
(U Değeri) W / m2​​​K
(EN 673)
Geçirgenlik % Dışa Yansıtma % İçe Yansıtma % Renk Sadakati (Ra) 
%
Direkt Geçirgenlik % Dışa Yansıtma % Soğurma % Toplam Geçirgenlik % Gölgeleme Katsayısı Kuru Hava Argon
6 mm Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam Nötral 71/53 +16 mm AB +6 mm Şişecam Renksiz Düzcam 71 18 17 95 46 25 29 53 0,61 1,3 1,1
6 mm Şişecam Renksiz Düzcam +16 mm AB +6 mm Şişecam Temperlenebilir Low-E Cam Nötral 71/53 71 17 18 95 46 2​​4 30 56 0,64 1,3 1,1

“Gün Işığı” ve “Güneş Enerjisi” değerleri, EN 410 standardına uygun olarak laboratuar ortamında ölçülmüş spektral veriler kullanılarak, “TNO Science and Industry“ - WIS 3.01 paket programında hesaplanmıştır.

Isı geçirgenlik katsayısı olan U değeri ise EN 673 standardına uygun olarak WIS 3.01 programıyla hesaplanmıştır. U değeri hesabında kullanılan emissivite değerleri, laboratuar ortamında EN 673 (Ek A) ve EN 12898’e uygun olarak ölçülmüştür.

Camların yüzeyleri boyunca parçalı güneş radyasyonuna maruz kalmaları, gece gündüz arasındaki sıcaklık farkları, camların ısı soğurma katsayıları veya doğrama cinsleri gibi faktörlerden dolayı ısıl kırılma riski ortaya çıkabilmektedir. Bu faktörlere bağlı olarak temperli ya da kısmi temperli cam kullanılması gerekebilir. Bu dokümanda ısıl kırılma risklerine yönelik herhangi bir hesaplama bulunmamaktadır. Bu konu ile ilgili sorularınız için lütfen Şişecam Düzcam ile irtibat kurunuz.

Bu doküman sadece bilgilendirme amaçlıdır ve içerdiği bilgiler herhangi bir uyarıya gerek olmaksızın Şişecam Düzcam tarafından değiştirilebilir.

Bu dokümanda verilen değerler ile fiili değerler arasında kullanım yerindeki koşullara bağlı olarak farklar oluşabilir. Bu farklardan dolayı Şişecam ​​Düzcam hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Gün Işığı Geçirgenlik: Cama gelen ışığın camdan geçen yüzdesidir.

Gün Işığı Yansıtma (dış): Cama gelen ışığın cam tarafından geri yansıtılan yüzdesidir.

Güneş Enerjisi Toplam Geçirgenlik: Cam üzerine gelen toplam güneş enerjisinin içeriye giren yüzdesidir. Daha düşük güneş enerjisi toplam geçirgenlik değeri, daha iyi güneş kontrolü demektir.

Gölgeleme Katsayısı: Güneş enerjisi toplam geçirgenliğinin 3 mm renksiz camla kıyaslanmasıdır. Daha düşük gölgeleme katsayısı, daha iyi güneş kontrolü demektir.

Isı Geçirgenlik Katsayısı: Camlarda ısı yalıtımının ölçütüdür. Daha düşük U değeri, daha iyi bir ısı yalıtımı, daha az ısınma masrafı ve daha çok kış rahatlığı demektir.

Kalite

Isı kontrol kaplamalı Şişecam Temperlenebilir Low-E- Cam, "TS EN 1096 Cam - Yapılarda Kullanılan - Kaplamalı Cam" standardına uygun olarak üretilmektedir

Kalınlık (mm) Standart Ebatlar (mm)
4,0 3210x6000
6,0 3210x6000
8,0 3210x6000